OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Graz 13-14.06.2009
Graz 2009

V dňoch 13.-14.6.2009 sa v rakúskom Grazi konal medzinárodný turnaj v jude.Na tomto turnaji kde štartovalo viac ako 1500 judistov z 22 krajín nielen z Európy sa zúčastnila aj pätica športovcov z Judo klubu Pov. Bystrica.V sobotu prebiehali zápasy vo vekových kategóriách dorast, juniori a dospelý. Medzi juniormi sa predstavil vo váhe do 73 kg Slavomír Turčáni a po postupe cez Chorváta a Taliana siahal na medailu ,dostať sa medzi elitu mu však zabránil judista z Arménska a tak skončil na 7 mieste. Medzi dorastenkami sa štart do turnaja vydaril Martina Petríkovej vo váhe do 57 kg, keď zdolala Talianku no ďalšie zápasy z o 3 roky staršími dievčatami už boli nad jej sily, nakoniec skončila na bodovanom 9 mieste. Mladší a starší žiaci nastúpili na žinenku v nedeľu.V kategórii mladších do 28 kg sa najďalej dostal Peter Pozník, keď po postupoch prehral z neskorším víťazom z Rakúska no v boji o tretie miesto porazil chlapca z Rumunska.Ďalej sa predstavili Lenka Begáňová vo váhe do 36 kg a Krištof Makay vo váhe do 45 kg.&po dobrých výkonoch sa však neprebojovali do zápasov o medaile. Turnaj európskej kategórie C sa konal na otvorenom zimnom štadióne v prekrásnom horskom prostredí, kde mali deti a ich sprievod možnosť relaxovať v modernom bazénovom komplexe.Judo klub ďakuje rodičom za sprievod a pomoc pri realizácii účasti na tomto turnaji.