OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Archa Telecom Cup BA 14.3.2009

V Bratislave zvíťazili Pozník a Kaprinay

V Bratislave sa v sobotu 14.3.2009 konal tradičný turnaj Archa Telecom Cup v jude chlapcov. Za účasti viac ako 200 judistov z Čiech, Rakúska, Maďarska, Ruska a Slovenska prebiehali boje od rána až do neskorých nočných hodín. Z Judo klubu Sparta Pov. Bystrica do Bratislavy cestovalo 8 chlapcov z trénerom P. Pozníkom a rodičmi detí. Do bojov zasiahli najskôr najmladší v kategórii mini do 24 kg. V tejto kategórii sme mali dvoch Filipa Kaprinaya a Patrika Begáňa. Všetko smerovalo k tomu, že sa obaja borci z Pov. Bystrice stretnú vo finále. Paťo však nečakane ´´zakopol´´ v semifinále a obsadil konečné 3 miesto. Filip to dotiahol až do finále v ktorom svojho súpera z Čiech porazil pred časovim limitom a bolo s toho prvé zlato. Nasledoval Marek Štefina do 38 kg ten po dobrom začiatku a jedinej prehre obsadil krásne 3 miesto. Vo váhe do 42 kg sa Jožko Slovák postaral o veľké prekvapenie, obsadil 3 miesto, čím dosiahol svoj najlepší výsledok na medzinárodných turnajoch. Vo vekovej kategórii mladší žiaci do 30 kg Peťo Pozník najskôr porazil súpera z Rakúska a v ďalších zápasoch neohrozene pokračoval až do finále, kde natrafil na húževnatého chlapca z Čiech. Súboj sa skončil aj po predĺžení nerozhodne,  keďže po celý zápas bol Peťo aktívnejší rozhodcovia prisúdili víťazstvo jemu, v pomere 3:0. Vo váhe do 48 kg sa predstavil starší z bratov Štefinovcov, Mário a po dvoch víťazstvách a dvoch prehrách obsadil nepopulárne 4 miesto. V starších žiakoch Krištof Makay do 48 kg aj Ľubo Mieris do 55 kg obsadili 7 miesta.