OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

M-SR Pezinok 2012 starší žiaci

V sobotu 27.10.2012 sa v Pezinskej Judo Aréne konali majstrovstvá Slovenska mužov , žien a starších žiakov-družstiev .Najskôr prebiehala súťaž  osemčlenných družstiev starších žiakov ,v ktorej mal zastúpenie aj Judo klub Sparta Považská Bystrica.Chlapci z nášho judo klubu nastúpili proti rovesníkom z   STU Bratislava a vyhrali 6 :1 (50:10)potom porazili chlapcov z domáceho Pezinka  5:2  (50:20).Nasledoval súboj zo Žilinou ,ktorý sa skončil pre našich 6:2 (60:20).V najdôležitejšom zápase o konečná prvenstvo chlapci nastúpili proti favorizovanej Rimavskej Sobote po tuhom boji sa zrodila remíza 3:3 (30:30) čo našim stačilo k historickému zisku majstrov Slovenska v družstvách starších žiakov.Za Považskú Bystricu pod vedením trénerov Peter Pozníka st. a Slavomíra Turčániho st. nastúpili vo váhových kategóriách do 38 kg Filip Kaprinay,42 kg Peter Pozník,46 kg Ivan Jankovič a Marek Polášek,50 kg Peter Volkov a Adam Schnierer,55 kg Alexander Čaniga,60 kg Ján Matiáš a Norbert Hoferica,66 kg Filip Janus a Marek Jaklovský nad 66 kg Miroslav Kopiš a Rastislav Sobkuliak.

V poobednajších hodinách sa rozbehli súboje v súťaži mužov a žien, Za judo klub Považská Bystrica nastúpila  v kategórii do 57 kg Martina Vadovská a vybojovala pekné 3. miesto.
Judo klub ďakuje spoločnosti STstav s.r.o. za pomoc pri preprave na tento turnaju.

Na foto :nefalšovaná radosť zo zisku titulu